Pecka – Krhanice Beat Fest

Členové skupiny
Kohís,Veha,Dáda,Kristýna… Kapela Pecka vznikla roku 2017, ale její tvorba se píše už od roku 1997, jelikož Kytarista/Bubeník Kohan Petr účinkoval, hrál a psal písně ve svých min.kapelách s Pavlem Smolákem v ESCAPE 23.
První nahrávky ze studia Strouha-Kojan KEKS byly už v roce 1999, pak jsme ještě točili v roce 2000 a 2005 ve Strouze,a 2015 ve studiu Belatrix, Tupí Láda Čtyřkoly.
Hudební styl crossover nám sedí, jelikož se rádi zaposloucháme do Audioslave, Foo Fighters, Ratm, Red Hot Chilly p., Nirvana, ale i Alanis Morissette, Oasis, Green Day, Cold play. Spíše jsme se hodně zaměřili na kvalitu nahrávání a zároveň co nejvíce zjednodušit celé písně s důrazem na dynamiku. Po celou tuto dobu jsme nemohli sehnat kvalitního, ale zároveň bubeníka, kterého by náš žánr bavil. Málo kdy se podařilo vylézt ze zkušebny ven, živě si zahrát a to i byl jeden z důvodů začít prostě jinak. Nedílnou součástí k hudbě, kterou momentálně hrajeme je její tvář.
A tou se stala Veronika Hasmanová.

Nikdo jí nezval, ona prostě vlítla do zkušebny, vzala mi kytaru a začala zpívat a tam sem zjistil že to je to pravé ořechové. Druhý hlas zpívá Kristýna Petrová. Holky se skvěle doplňují a na pódiu si to tanečně, zpěvně ale i divadelně užívají. Na basu hraje Daniel Smolák, je výjimečný hrou prsty a přesností úderu. Na kytaru hraji já – Kohan Petr a na bicí dle možností – Dawe, Eda nebo Koheis. Hudební tvorbu připravuji já a Verča píše texty. Vystupujeme převážně po našem okolí, cca 20 vystoupení do roka. Kde jsme hráli: Rock Park 2017 Týnec nad Sázavou, Čtyrkolský Festák 2019, Krhanice Beat fest 2019 a tak nějak nám to pěkně šlape a radosti přibývá.